Hankkeen työntekijät ja yhteystiedot

Suomalais-ugrilaisessa varhaiskasvatus- ja kielihankkeessa työskentelivät Suomi-Venäjä-Seurasta Jouni Sirkiä hankkeen päällikkönä, koordinaattoreina Natalja Antonova Venäjän ja etenkin Karjalan tasavallan osalta sekä Zoja Ostapova Venäjän ja etenkin Komin tasavallan osalta. Hankkeeseen liittyvissä kysymyksissä voi mieluusti ottaa yhteyttä koordinaattoreihin tai Suomi-Venäjä-Seuran sukukansatyöryhmän jäseniin Riku Savonen Länsi-Suomen piiristä ja Simo Kantele Etelä-Suomen piiristä. 

 

Natalja Antonova

Venäjän koordinaattori

Natalja Antonova toimii suomalais-ugrilaisessa hankkeessa Karjalan tasavallan ja laajemminkin Venäjän aluekoordinaattorina. 

Puhelinnumero: +7 921 7002611

Sähköpostiosoite: antonovannatoi(at)gmail.com

 

Zoja Ostapova

Venäjän koordinaattori

Zoja Ostapova toimii suomalais-ugrilaisessa hankkeessa Komin tasavallan ja laajemminkin Venäjän aluekoordinaattorina. 

Puhelinnumero: +7 904 230 70 60

Sähköpostiosoite: dzoljuk(at)gmail.com